A Könyvtárunk éjszakája programot immáron hetedik alkalommal rendezték meg az iskolánkban.
Az intézményünkben több helyre kikerült a hívogató plakát, mely rendkívül érdekes és szórakoztató programokat ígért alsós és felsős diákjaink számára.
Az idei témánk a Fertő és környéke volt. Az este programjai Ábrahám Zsuzsanna és Nagy Márta A Fertő kincse című regénye köré épültek. Író - olvasó találkozó keretében beszéltek a szerzők a regény keletkezéséről. Nagy érdeklődéssel hallgattuk őket. A rendezvényt Móritz Adrienn tanárnő kezdte meg, úgy, hogy egy izgalmas részletet olvasott fel a regényből, felkeltve a hallgatóság érdeklődését.
Az éjszakán, a regény egyes fejezeteit dolgoztuk fel az írónők és a pedagógusok segítségével több állomás helyszínein.
A tanulóink a következő állomásokon vehettek részt:
1. Kártyafestés: Károlyiné Magyar Ildikó vezetése alatt gyönyörű kártyákat festhettek, rajzolhattak a résztvevők.
2. Második állomáson, a könyv írói összeállítottak egy kvízt, mellyel a tanulók még jobban megismerkedhettek a Fertő-parttal. Egy-egy nehéz kérdésnél, a gyerekek Hegedüsné Kendeh Tündéhez fordulhattak.
3. Átkelés a lápos Fertőn: A könyvben szereplő jóságos boszorkány (Annabella) segítségével keltek át lurkóink fakorongok segítségével a tavon.
4. A bátor ifjak, ha sikeresek átjutottak a lápos Fertőn, akkor a következő állomáson színes papírból ugró békát hajtogathattak Haragó Tímea segítségével.
5. Az ötödik próba helyszínén, a gyermekek az est témájához kapcsolódó könyveket kereshettek meg a polcon, melyekből érdekes ismereteket jegyezhettek le. A feladatok sikeres megoldásának végrehajtásában iskolánk egyik könyvtárosa, Kuslits Ildikó segítette a tanulóinkat.
6. A következő teremben egy varázsládika várta a látogatókat, melyből csukott szemmel kellett húzniuk, meg kellett mondaniuk a tárgy nevét és ki kellett találniuk, hogy milyen módon bírhat mágikus erővel az adott tárgy. A varázsládikában az alábbi tárgyak szerepeltek: répa, cirokseprű, gólya, talizmán stb. A megmérettetésben még a legkisebbek is részt vettek, hiszen egy 2 éves kisfiú is húzott a ládából.
7. Betűzanza, fotópuzzle: A diákjaink választhattak, hogy fotót vagy szavakat szeretnének kirakni. A fotót mini fotó segítségével rakhatták ki puzzle darabkákból, a szavakat pedig különféle betűtípusú szótagokból. Ebben a feladatban új szavakkal is megismerkedhettek a résztvevők, mint például a gilicével, vagy az alkimistával. A diákokat Szabó Márta és Móritz Adrienn bíztatták és segítették, ennél az állomásnál.
A látogatók egy-egy állomás sikeres teljesítésekor befőttes üvegükbe kaptak egy-egy jutalomtárgyat (varázskő, levél stb.) és egészséges finomságokat is a Diákönkormányzat jóvoltából.
Az állomások mellett, hogy a diákok és szüleik jobban megismerkedjenek a regénnyel, folyamatos felolvasáson is részt vehettek, ahol elrepülhettek a Fertő-parti települések csodás helyszínére. A családokat Pécz Ágota, Tóth-Grobits Zsuzsa és Gergely Zsuzsanna kalauzolta a szebbnél szebb tájakra.
Az est színvonalát a két írónő is emelte, Ábrahám Zsuzsanna (boszorkánynak öltözve) és Nagy Márta, akik folyamatosan meséltek kalandos és érdekes történetükről és dedikálták az érdeklődők könyveit.
A könyvet már többször elolvastam, izgalmas és lerakhatatlan, Lina és Olivér segítségével még jobban megismerhettem és tájékozódhattam a Fertő-part településein. Annyira beleéltem magam, hogy szinte én is ott voltam velük és a regény végéig együtt izgultam a két tini sorsáért. Érdemes elolvasni ezt a regényt! ☺
Aki kedvet kapott rá, a közösségi oldalon keresse meg A Fertő kincse című oldalt.
Ezen az oldalon kedvezményesen meg lehet vásárolni a könyvet az íróktól, sőt a kérdéseiteket is feltehetitek nekik.
Olvasásra fel! ☺ Jó olvasást kívánok a könyvhöz!
Fodróczy-Ávár Andrea