Diákönkormányzatunk
Iskolánkban 1989-ben alakult meg a Diákönkormányzat (DÖK), amelynek célja az volt, hogy a tanulók hasznosan töltsék el a szabad idejüket és rengeteg programmal színesítsék a diákéletet.
Korábbi DÖK vezetők:
Kővári Károly
Pirgerné Megyeri Zita
Mayerné Karczag Mariann
Bakonyi Krisztina
Tremmer Bernadett
Károlyiné Magyar Ildikó
Móritz Adrienn
2023/24-es tanévtől Horváth-Völker Zsuzsanna a Diákönkormányzatot segítő pedagógus:
A megtisztelő feladatra Igazgató Úr kért fel szeptemberben, amit nagy örömmel elfogadtam és hatalmas lendülettel vágtam bele a munkába. Szeretném bemutatni Önöknek, hogy mivel foglalkozik ez a diákszervezet, és miért fontos a munkájuk.
A Diákönkormányzat feladata, hogy az intézmény tanulóinak érdekeit képviselje, az érintett diákok érdekében járjon el. A DÖK kapcsolatot tart az iskola nevelőtestületével és vezetésével, a tanulók javaslatait, kérdéseit, véleményét eljuttatja az érintettekhez. Diákprogramok szervezésével segíti a diákok szabadidejének hasznos eltöltését, fejleszti a közösségi aktivitást, illetve részt vesz iskolai programok megszervezésében (Pl.: Mikulás nap, Szent György-nap).
A Diákönkormányzat tagja az iskola minden tanulója. Alapegységei az osztályok, amelyek demokratikus szavazással 2 főt delegálhatnak a Diáktanácsba (4. évfolyamtól). A Diáktanács a DÖK legfőbb döntést hozó szerve, amely havonta ülésezik. A DÖK munkáját 1 fő támogató pedagógus segíti (DÖK vezető).
Miért fontos a Diákönkormányzat támogatása?
A DÖK az a szerv, amely rengeteg iskolai programot megszervez, támogat. Például iskolánkban szokás, hogy december 6-án a Mikulás zsákját a DÖK rakja teli finomságokkal és meglep minden gyerkőcöt az iskolából. Az idei tanévben első alkalommal került megrendezésre a DÖK-disco, amely hatalmas sikert aratott a gyerekek körében. Az „Állati jó délután” fantázia nevű napközis rendezvény sem jöhetett volna létre a DÖK szervezése, támogatása nélkül. Az iskolai versenyek nyereményeit, az alsós farsang kis meglepetéseit, az iskolába érkező előadók költségeit, vagy éppen egy tematikus rendezvényt (pl.: Magyar kultúra hete – ételkóstoló) mind-mind a Diákönkormányzat támogatja. A felsős farsangot, a karácsonyi vásárt, a karácsonyi Aranymasnis jótékonykodást, illetve a tanév végén megrendezésre kerülő DÖK-projektnapot is ez a diákszervezet szervezi, valamint a tanév végén kiosztásra kerülő „jó tanuló”, „jó sportoló”, „jó tanuló, jó sportoló” díjakat is a Diákönkormányzat adja a tanulóinknak. Ezt a sok színes és élménydús programot a bolhapiacok, papírgyűjtés, farsangi és báli tombola bevételeiből tudjuk a gyerekeknek megszervezni. Az innen befolyt összegeket teljes mértékben a tanulókra fordítjuk vissza.
A DÖK-ös képviselők minden programban lelkesen segédkeznek, ha kell, könyvet válogatnak, ha kell, jelzik a szükséges karbantartási munkákat (ami nagy segítséget jelent, hogy a hibák minél hamarabb ki legyenek javítva), vagy feladatot vállalnak a bolhapiacon, karácsonyi vásáron. Nagyon lelkiismeretesek és nagy élvezettel vágnak bele a feladatokba.
Hálásan köszönjük minden szülőnek, akik bármilyen formában támogatták és támogatják Diákönkormányzatunk munkáját, lehetővé téve, hogy a gyerekek sok színes és élménydús programon vehessenek részt.
Szeretném kiemelni, hogy nagyon szoros az együttműködés Czupy Laura SZM elnök és a DÖK között. Laura rengeteget segít abban, hogy a megálmodott programok sikeresek legyenek.
A féléves beszámolók bárki számára megtekinthetők, amely tartalmazza, hogy az adott félévben milyen programokat támogatott, illetve szervezett a Diákönkormányzat.