Csendesnapi Istentiszteletünkön dr. Barta Zsolt, a Soproni Református Egyházközség lelkipásztora visszaemlékezett egy ifjúkori élményére, amikor egy afroamerikai barátja elvitte egy gyülekezetbe. Ott, amikor a lelkipásztor felment a szószékre, Jézus Krisztus kereszten mondott hét szaváról mondott beszédet. Három és fél órán keresztül hét prédikációt hallgattak meg, mégsem érezték hosszúnak.
Kihez is szólt Jézus a kereszten? A körülötte lévőkhöz, édesanyjához, kedves tanítványához, a mellette megfeszített bűnözőhöz. Azt tette, amit élete során: fenntartotta a kapcsolatát a mindenható Istennel és könyörgött az emberekért. Ám Jézus szenvedéséhez és halálához hozzátartozik a nyolcadik „szó”: a hallgatás. Jézus némán tűrte a fájdalmat.
A csend legalább olyan beszédes, mint a másik hét szó. Ezzel a zenetudomány is sokat foglalkozik. A zene elsősorban a hangok közötti szünetekből áll. Ezek azok a „hangok”, amiket nem játszottak le. A zene és a csend egymás társai.
Az iskolai szünetben is értékeljük a csendet és a nyugalmat! - bíztatta diákjainkat Barta Zsolt nagytiszteletű úr. Hiszen a zajban nem tudjuk elmondani azt, ami a szívünket nyomja. A hallgatás legalább annyira része a beszédnek, mint a kimondott szavak. Pilátus bizonyára sok kihallgatást hallott már és csodálkozhatott, hogy Jézus nem mondott semmit. Sőt a kereszten sem rimánkodott a sorsa miatt. Ézsaiás próféta több, mint 100 évvel Jézus előtt megjövendölte, hogy a megváltó némán fogja viselni a szenvedést.
Jézus, mielőtt elfogták volna, kimondta a legfontosabb szót: ne úgy legyen, ahogy én akarom, hanem ahogyan te. A húsvét előtti napok lehetőséget adnak, hogy részt vegyünk Krisztus csendjében, amikor elmegyünk a templomba, vagy kimegyünk a természetbe. Este tegyük össze a kezünket és gondoljunk Jézusra, aki alázatosan és csendesen szenvedett értük! Figyeljünk oda Isten akaratára!
Diavetítés
1
Méret: 220.82Kb
2
Méret: 218.94Kb
3
Méret: 144.49Kb
4
Méret: 169.95Kb
5
Méret: 178.09Kb
6
Méret: 111.84Kb
7
Méret: 156.81Kb
8
Méret: 153.49Kb